Комбіновані свічки Провітадін Форте з екстрактом кропиви


Кропива дводомна - здавна використовується в народній медицині для лікування різних захворювань. Кропива, як лікарська рослина, була вперше згадана в епоху Відродження лікарями Парацельсом та Маттиолусом.

В народній медицині кропиву використовують для лікування урологічних проблем, таких як простатит, доброякісна гіперплазія передміхурової залози, сечокам’яна хвороба, та як легкий сечогінний засіб.

В класичній медицині кропива при захворюваннях сечовивідних шляхів вперше бул використана в 1950-х роках. The German Commission Е схвалила використання кореня кропиви при проблемах сечовипускання при доброякісній аденомі передміхурової залози I і II стадії. Британська трав'яна фармакопея повідомила про позитивну дію на простату. Згідно з формулюванням Британського Рослинного Компендіуму, кропива підходить для симптоматичного лікування розладів сечовипускання на ранніх стадіях доброякісної гіперплазії передміхурової залози. Європейський науковий кооператив з фітотерапії вказує на використання кропиви для симптоматичного лікування розладів сечовипускання, таких як ніктурія, поллакіурія, дизурія та затримка сечі при доброякісній гіперплазії передміхурової залози на стадіях I і II.

В народній медицині різних країн листя та коріння кропиви використовують як очищувач крові, кровоспинний, стимулюючий, тонізуючий і сечогінний засіб, для лікування діареї, дизентерії, виділень, хронічних захворювань товстої кишки, хронічних висипів на шкірі, для полегшення бронхіальних і астматичних проблем, при подагрі та зовнішньо як шампуні проти випадіння волосся і лупи.

Лікувально-профілактична дія свічок Провітадін Форте з екстрактом кропиви


Екстракт кропиви усуває спазм та набряк простати, нормалізує сечовипускання при простатиті та аденомі передміхурової залози, покращує якість сечовипускання, усуває больовий синдром, пригнічує проліферацію клітин передміхурової залози при її доброякісній гіперплазії (ДГПЗ).

Потенційна роль естрогенів у розвитку ДГПЗ була підкреслена в дослідженнях на тваринах. Біологічна дія естрогенів може блокуватися або антагоністами рецептора естрогену, або придушенням синтезу естрогену, наприклад, шляхом пригнічення ароматази. В дослідженнях було виявлено незначне пригнічення активності ароматази в більшому ступені ліпофільними сполуками фракції гептану, γ-ліноленовою і 9-гідрокси-10,12-октадекадіеновими кислотами, та в меншому - секоізоларіцірезінолом, олеаноловою і урсоловою кислотами та 14-октакозанолом.

Підвищений рівень дигідротестостерону в плазмі (ДГТ) пов'язаний з розвитком ДГПЗ. Таким чином, інгібітори 5-α-редуктази, ферменту, який перетворює тестостерон в DHT, і інгібітори зв'язування рецептора андрогену є життєздатними альтернативами при лікуванні ДГПЗ.

У клітинах аденоми передміхурової залози людини екстракт кропиви інгібує 5-α-редуктазу тільки при високих концентраціях - > 500 000 нг/мл в порівнянні із 1 нг/мл финастериду. Екстракт кропиви у концентрації до 0,5 мг/мл помірно інгібує зв'язування дегідротестостерону з цитозольними рецепторами андрогену в передміхуровій залозі, але не впливав на активність мікросомальної 5-α-редуктази.

Різні чинники зростання і їх рецептори, а також деякі ферменти (крім ароматази і 5-α-редуктази) можуть брати участь в патогенезі ДГПЗ. Пригнічення цих рецепторів і ферментів може бути терапевтичним підходом до ДГПЗ.

Відповідно до гіпотези Фарнсворта, біологічні ефекти андрогенів на передміхурову залозу опосередковуються не тільки через зв'язування зі стероїдними рецепторами в ядрі, але також через взаємодію з рецепторами на плазматичній мембрані клітин-мішеней; одним з цих сайтів була визнана Na / K-АТФаза. Екстракти кропиви давали 28-82% інгібування Na / K-АТФазной активності клітин тканини ДГПЗ людини. Стероїдні сполуки кореня, такі як стігмаст-4-ен-3-он, стигмастерол і кампестерол, інгібували активність ферменту на 23-67%. Ці результати свідчать про те, що деякі гідрофобні складові, такі як стероїди, інгібують мембранну Na / K-АТФазной активність простати, яка може згодом пригнічувати метаболізм і зростання простатичних клітин.

П'ять субфракцій екстракту кропиви дали статистично значуще інгібування проліферації культивованих клітин тканини ДГПЗ. Фракція лектину дала 53% -ве інгібування зв'язування епідермального фактора росту (EGF) з EGF-рецепторами в культивованих клітинах простатичної тканини людини та показала дозозалежне інгібування EGF-зв'язування з мембранами епідермальних ракових клітин людини. Інкубація стромальних фібробластів передміхурової залози екстрактом кореня кропиви знижувала проліферацію клітин на 50%.

Фракції метанольного екстракту BAZ в різному ступені інгібували ріст клітин культивованих гіперпластичних клітин передміхурової залози людини із зразків біопсії in vitro. Низькі концентрації метанольного екстракту BAZ придушували ріст інкубованих фібробластичних і епітеліальних клітин.

Етіологія небактеріального хронічного простатиту погано вивчена, але загальновизнано, що цей стан часто пов'язаний з ДГПЗ і може навіть бути причиною виникнення патогенезу цього захворювання. Імуногістологічний аналіз субпопуляцій лімфоцитів виявив помітні якісні і кількісні відмінності між нормальною і тканиною ДГПЗ. Цитокіни, що вивільняються з лейкоцитів, не тільки володіють прозапальних властивостями, але також можуть викликати проліферацію клітин. Отже, протизапальні та імунологічні втручання можуть забезпечити підходи до лікування ДГПЗ.

Було виявлено, що полісахаридна фракція також пригнічує альтернативний шлях активації комплементу, який включає різні серинові протеінази. Виділені полісахариди (наприклад, рамногалактурани, арабіногалактан типу II) викликали дозозалежне зниження гемолізу в класичному і альтернативному тесті на комплімент. З цих результатів був виведений протизапальний і імуномоделюючий ефект. Виявлено, що ізольовані лектини кропиви стимулюють проліферацію лімфоцитів людини в тесті на трансформацію лімфоцитів. Ця фракція стимулювала проліферацію лімфоцитів на 543%. Було показано, що присутність еластази лейкоцитів людини в сім’яній плазмі є біохімічним маркером безсимптомного простатиту. Цей фермент каталізує розпад багатьох білків позаклітинного матриксу та плазми. В ході програми фармакологічного скринінгу інгібіторів еластази лейкоцитів людини було виявлено, що екстракт кропиви сильно пригнічує активність еластази лейкоцитів, що відображає протизапальну активність.

Було показано, що неочищений екстракт з кореня кропиви, що містить 4 різних полісахаридів, має протизапальну активність, порівнянної з індометацином.

Дослідження показали, що екстракт кропиви має антибактеріальну активність щодо ізолятів мультирезистентних Streptococcus pyogenes, Staphylococcus aureus and Staphylococcus epidermidis Klebsiella pneumonia, Serratia marcescens і може використовуватися в якості натурального антисептика, та як антимікробний засіб, що також покращує дію антибіотиків при лікуванні запальних захворювань органів малого тазу.

Крім того, екстракт кропиви має ранозагоювальну дію завдяки пришвидшенню реепітелізаціі та покращенню ангіогенезу.

Антибактеріальна активність екстракту кропиви може бути пов'язана з наявністю жирних кислот і фенольних сполук.

  • антипроліферативна
  • місцева імуномоделююча
  • антибактеріальна
  • протизапальна
  • кровоспинна
  • спазмолітична
  • знеболююча
  • протинабрякова
  • ранозагоювальна

Показання до застосування супозиторіїв Провітадін Форте з екстрактом кропиви:


  • в комплексній терапії гіперплазії передміхурової залози
  • в комплексній терапії геморагічного циститу
  • в комплексній терапії хронічного простатиту
  • в комплексній терапії ерозії та дисплазії шийки матки
  • в комплексній терапії геморою
  • в комплексній терапії тріщини прямої кишки
  • Ефективність супозиторіїв Провітадін обумовлена унікальною комбінацією природних компонентів.
    Місцевий характер застосування супозиторію створює високу концентрацію біологічно активних компонентів безпосередньо у вогнищі запалення.
    Ректальне введення супозиторію забезпечує надходження цілющих речовин в кров'яне русло та лімфатичну систему внутрішніх статевих органів та прямої кишки.
    Вагінальне введення супозиторію дозволяє в нашвидші терміни зменшити набряк, запалення та пришвидчити регенерацію слизової оболонки піхви на епітелію шийки матки.

Активні компоненти екстракту кропиви


Лікувально-профілактична дія екстракту кропиви обумовлена її біологічно активними речовинами, які вирізняється високим вмістом амінокислот, макро- і мікроелементів та інших необхідних для здоров'я людини речовин.

Лектини: аглютинін Urtica dioica (UDA), являє собою невеликий білок, що складається з 89 амінокислотних залишків, та являє собою суміш щонайменше 6 аналогічних ізоелектинів.

Полісахариди: Було виділено п'ять полісахаридів, з яких два є глюкани, два - рамногалактуронани і п'ятий являє собою кислий арабіногалактан з молекулярної масою 70 кДа

Лігнани: секоізоларіцірезінол-9-O-β-D-глюкозид; 7 '(E) -7-O-β-D-глюкопіраноз-4,4', 7,9,9'-пентагідроксі-3,3 '-диметокси-8 .O.4'-лігнани, 7 '(E) -4,4', 7,9,9'-пентагідроксі-3,3 '-диметокси-8.O.4'-лігнани.

Моноепоксілігнани: нео-олівіл, нео-олівіл-4-O-β-D-глюкозид, 9-ацетил-нео-олівіл, 9-ацетил-нео-олівіл-4-О-β-D-глюкозид, 9'-ацетил-нео-олівіл-4-O-β-D-глюкозид, 9,9'-біс-ацетил-нео-олівіл, 9,9'-біс-ацетил-нео-олівіл-глюкозид.

Стерини: β-ситостерол, β-ситостерол-3-O-β-глюкозид, (6'-O-пальмитоил) сітостерол-3-O-β-D-глюкозид, 7β-гідроксізітостерол, 7α-гідроксісітостерол, 7β - гідроксізітостерол-β-D-глюкозид, 7α-гідроксізітостерол-β-глюкозид, 24R-етил-5α-холестан-3β, 6α-діол, стигмастерол, кампестерол, стігмаст-4-ен-3 він, гекогенін.

Фенілпропан: гомованіліловий спирт і його 4'-глюкозид

Цераміди: дві групи церамидів було виявлено.

Гідрокси жирні кислоти: (10E, 12Z) -9-гідрокси-10-12-октадекадіенова кислота, (9Z, 11E) -13-гідрокси-9,11-октадекадіенова кислота, ізомерна 9,10,13-тригідрокси-11- октадеценова і 9,12,13-тригідрокси-10-октадеценова кислоти

Жирний спирт: 14-октакозанол, Монотерпени: три монотерпенових діола і їх моноглюкозіди, Тритерпени: олеанолова та урсолова кислота, Феноли: р-гідроксибензальдегід, Таніни, Кумарини: скополетин, Кремнієва кислота

Моносахариди, олігосахариди: фруктоза, галактінол, галактоза, глюкоза, міо-інозит, мальтоза, рафіноза, стахиоза.

Амінокислоти: аланін, β-аланін, аргінін, аспарагін, аспарагінова кислота, глутамін, глутамінова кислота, гліцин, гістидин, ізолейцин, лейцин, лізин, метіонін, метілгістидін, фенілаланін, серин, треонін, тирозин, валін та гамма-аміномасляна кислота.

Флавоноїди: лютеоніл та апіненін-С - глікозиди mainly luteolin; apigenin C-glycosides тритерпени поліфеноли. П'ятнадцять похідних гідроциклінової кислоти і шістнадцять флавоноїдів, глікозидів флавонового і флавонольного типу.


Придбати Провітадін

*наукові статті

  • I. Yatoo, A. Gopalakrishnan, A. SaxenaAnti-Inflammatory Drugs and Herbs with Special Emphasis on HerbalMedicines for Countering Inflammatory Diseases and Disorders - A Review - Recent Patents on Inflammation & Allergy Drug Discovery 2018, 12, 39-58
  • Ilhami, G.O., Irfan, K., Münir , O. and Mehmet, E .B. (2004). Antioxidant, antimicrobial antiulcer and analgesic activities of nettle (Urticadioica L.). J. of Ethnopharmacology. 90:205-215.
  • Zoran, Z., Ljiljana, N. and Biljana, M. (2012). Characterization of antioxidant and antimicrobial activities of nettle leaves (Urtica dioica L.). 43,340-342.
  • Antimicrobial Activity of Methanolic Extracts of Sambucus ebulus and Urtica dioica Against Clinical Isolates of Methicillin Resistant Staphylococcus aureus Salehzadeh et al., Afr J Tradit Complement Altern Med. (2014) 11(5):38-40
  • El Haouari M et al. (2006). Inhibition of rat platelet aggregation by Urtica dioica leaves extracts. Phytother Res,20: 568-572.
  • Hirano T, Homma M, Oka K. (1994) . Effects of stinging nettle root extracts and their steroidal components on the Na+, K(+)-ATPase of the benign prostatic hyperplasia.Planta Med, 60: 30-33.
  • Hryb DJ, Khan MS, Romas NA, Rosner W.(1995). The effect of extracts of the roots of the stinging nettle (Urtica dioica) on the interaction of SHBG with its receptor on human prostatic membranes. Planta Med, 61: 31-32.
  • Marrassini C, Acevedo C, Miсo J, Ferraro G, Gorzalczany S. 2010. Evaluation of antinociceptive, antinflammatory activities and phytochemical analysis of aerial parts of Urtica urens L. Phytother Res, 24: 1807-1812
  • Safarinejad MR. 2005. Urtica dioica for treatment of benign prostatic hyperplasia: prospective, randomized, double-blind,placebo-controlled, crossover study. J Herb Pharmacother, 5: 1-11.
  • Schottner M, Gansser D, Spiteller G. 1997.Lignans from the roots of Urtica dioica and their metabolites bind to human sex hormone binding globulin (SHBG). Planta Med, 63: 529-532.
  • Razika L Antioxidant and wound healing potential of saponins extracted from the leaves of Algerian Urtica dioica L. Pak J Pharm Sci. 2017 May;30(3(Suppl.)):1023-1029.
  • Ahmet M Antioxidant Properties of Some Medicinal Plants: Prangos ferulacea (Apiaceae), Sedum sempervivoides (Crassulaceae), Malva neglecta (Malvaceae), Cruciata taurica (Rubiaceae), Rosa pimpinellifolia (Rosaceae), Galium verum subsp. verum (Rubiaceae), Urtica dioica (Urticaceae) Biol. Pharm. Bull. 27(5) 702—705 (2004)
  • ASSESSMENT REPORT ON URTICA DIOICA L., URTICA URENS L., THEIR HYBRIDS OR THEIR MIXTURES, RADIX European Medicines Agency 40 р. 2009
  • Mihaylova D Carotenoids, tocopherols, organic acids, charbohydrate and mineral content in different medicinal plant extracts. 2018 Nov 27;73(11-12):439-448.
  • Slim Tounsi Exploring the Urtica dioica Leaves Hemostatic and Wound-Healing Potential BioMed Research International Volume 2017, 10 p.
  • Najafipour, A. Nikoo, “Therapeutic effectsof stinging nettle (Urtica dioica) in women with Hyperandrogenism,”Int J Current Res Acad Rev, vol. 2, no. 7, pp. 153–160, 2014.
  • Hossein Motamedi, Introducing Urtica dioica, A Native Plant of Khuzestan, As an Antibacterial Medicinal Plant. Nat Pharm Prod. 2014 November; 9(4)
  • Cyrus Jalili, Protective effect of Urtica dioica L against nicotineinduced damage on sperm parameters, testosterone and testis tissue in mice. Iran J Reprod Med Vol. 12. No. 6. pp: 401-408, June 2014
  • Gülçin I. Antioxidant, antimicrobial, antiulcer and analgesic activities of nettle (UDL.). J Ethnopharmacol 2004; 90: 205-215.
  • Cai T, Mazzoli S, Bechi A, Addonisio P, Mondaini N, Pagliai RC, et al. Serenoa repens associated with Urtica dioica and curcumin and quercitin (extracts are able to improve the efficacy of prulifloxacin in bacterial prostatitis patients: results from a prospective randomised study. Int J Antimicrobial Agents 2009 33: 549-553.
  • Dhouibi R Screening of analgesic activity of Tunisian Urtica dioica and analysis of its major bioactive compounds by GCMS. Arch Physiol Biochem. 2018 Oct;124(4):335-343
  • Batool R. Study of anticancer and antibacterial activities of Foeniculum vulgare, Justicia adhatoda and Urtica dioica as natural curatives. Cell Mol Biol (Noisy-le-grand). 2017 Sep 30;63(9)
  • Schneider T, Rubben H. [Stinging nettle root extract (Bazotonuno) in long term treatment of benign prostatic syndrome (BPS). Results of a randomized, double-blind, placebo controlled multicenter study after 12 months]. Urologe A. 2004;43(3):302-6.
  • Akbay P, Ahmet Basaran A, Undeger U, et al. In vivo immunomodulatory activity of flavonoid glycosides from Urtica dioica L. Phytother Res 2003; 17 (1): 34-37.
  • Galelli A, Truffa-Bachi P. Urtica dioica agglutinin. A superantigenic lectin from stinging nettle rhizome. J Immunol 1993;151:1821-1831.
  • Balzarini J, Neyts J, Schols D, et al. The mannosespecific plant lectins from Cymbidium hybrid and Epipactis helleborine and the (N-acetylglucosamine) n-specific plant lectin from Urtica dioica are potent and selective inhibitors of human immunodeficiency virus and cytomegalovirus replication in vitro. Antiviral Res 1992;18:191-207.
  • Kraus R, Spitelleer G, Bartsch W. (10-E, 12Z)-9-hydroxy-10,12-octadecadienic acid, an aromataseinhibiting substance from the root extract of Urtica dioica. Liebigs Ann Chem 1991;19:335-339.
Ваш кошик0
Кошик порожній

ДО МАГАЗИНУ
0